Mam 53 lata, a ten sposób mi pomógł: Pozbądź się obrzęków, bólów nóg i żylaków.

Zbieranie się płynów w organizmie, inaczej obrzęk, ma miejsce, gdy w ciele gromadzi się nadmierna ilość wody. Objawia się to między innymi opuchlizną dłoni, nóg, kostek oraz workami pod oczami.

Retencja wody zdarza się również kobietom podczas ciąży lub tuż przed miesiączką. Przez to, że zatrzymywanie wody wpływa na wagę, obciąża również serce i inne narządy. Problem ten najczęściej dotyka osoby po 50. roku życia, będące w związku z siedzącą pracą, brakiem aktywności fizycznej oraz niezdrowym trybem życia.

Właściwości pokrzywy pomagają w walce z obrzękami, a zastosowanie kąpieli dla stóp z jej dodatkiem przyniosło ulgę mojej mamie, która cierpiała na ból nóg spowodowany niedokrwieniem.

By zastosować pokrzywę w leczeniu, należy ją zerwać wraz z korzeniami, dobrze umyć i namoczyć w wodzie przez noc. Następnie odcedzić, podgrzać, ale nie gotować. Po ostudzeniu do przyjemnej temperatury, można wykorzystać jako kąpiel na 20 minut. Kąpiel w pokrzywie przynosi również ulgę w przypadku żylaków.

Przepis na lek na obrzęki oraz zatrzymanie wody z czarną rzodkiewką.

Obrzęki często są wynikiem zaburzenia równowagi sodu i potasu, a rzodkiewka pomaga w usuwaniu nadmiaru płynów z organizmu dzięki dużej zawartości potasu.

Do przepisu potrzebujemy

  • 40 ml soku z cytryny
  • 200 g czarnej rzodkwi

Zetrzeć rzodkiewkę na tarce, dodać sok i wymieszać. Spożywać 30-40 g mieszanki 4-5 razy dziennie przez tydzień.

Herbata z pietruszki może przeciwdziałać obrzękom, jest naturalnym diuretykiem.

Wystarczy zalać 5 łyżeczek pietruszki 500 ml wrzącej wody, gotować przez 5 minut, odcedzić i pić 3 razy dziennie. Jednak nie przesadzać z ilością, maksymalnie do 1 litra dziennie, gdyż może być szkodliwa dla niektórych osób, np. ciężarnych.

Inne naturalne diuretyki

Inne naturalne diuretyki to łopian, mniszek lekarski, seler, imbir, marchew, ogórki, żurawina, cynamon, szparagi, zielona herbata, arbuz oraz melony. Wszystkie te produkty pomagają w walce z obrzękami, a spożywanie ich może wpłynąć na spadek ilości zatrzymanej wody w organizmie.

Imbir jest jednym z najlepszych warzyw diuretycznych. Wspiera trawienie i pozwala na eliminację toksyn z organizmu.

Marchew zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy i witamin, które ułatwiają detoksykację, a dzięki potasowi reguluje poziom cholesterolu i cukru we krwi.

Bogate w wodę ogórki mają wartości odżywcze sprzyjające eliminacji kwasu moczowego z nerek. Zawierają także kwas kawowy, który pomaga w usuwaniu zalegającej wody. Wspomagają także utratę wagi dzięki niskiej kaloryczności.

Antyoksydanty i witamina C w żurawinie pomagają w pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu, a także chronią komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez toksyny i wolne rodniki.

Cynamon, zawierający chrom, kontroluje apetyt i wzmacnia odporność, wspierając detoksykację.

Szparagi mają dużo potasu, który zapobiega zatrzymywaniu wody.

Zielona herbata to naturalny diuretyk. Badania pokazują, że regularne picie tej herbaty może zredukować tkankę tłuszczową nawet o 19%.

Mniszek lekarski, stosowany jako naturalny diuretyk, jest stosowany w leczeniu wielu schorzeń i zatwierdzony przez niemiecką Komisję E do zmniejszania retencji wody.

Melony składają się w 92% z wody i zawierają minerały i witaminy o właściwościach moczopędnych.

Napój do eliminacji wody z organizmu (7-dniowa kuracja) pomaga w walce z negatywnymi skutkami nadmiaru sodu, takimi jak przybieranie na wadze, obrzęki i cellulit.

Naturalne diuretyki pomagają w rozwiązaniu tego problemu, usuwając nadmiar płynów z organizmu, zmniejszając obrzęki i regulując wydalanie wody. Płyny można znacznie zmniejszyć już po 1 tygodniu. W tym czasie pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu – najlepiej zwykłą wodą!

Cytryny, imbir, zielona herbata czy melony pomogą, ale nie wystarczą, by szybko pomóc. Liść laurowy może być rozwiązaniem. Herbata z zielonej herbaty i liściem laurowym pomoże tym, którzy chcą szybko pozbyć się problemu zatrzymywania wody w organizmie, zadbać o zdrowie i poprawić sylwetkę.

Potrzebne składniki do herbaty „Odchudzanie” to:

  • 800 ml wody
  • 1 laska cynamonu
  • 3 łyżki zielonej herbaty
  • 1-2 liść laurowy

Aby przygotować napój:

Wodę zagotuj, następnie dodaj do niej wszystkie wymienione składniki.

Przykryj i zaparzaj przez 15 minut (jak tradycyjną herbatę).

Po tym czasie, przecedź napój przez sitko lub gazy.

Spożywaj trzy razy dziennie – rano na pusty żołądek, po śniadaniu oraz przed snem.

Kontynuuj picie przez tydzień, a potem rób przerwy 1-2 tygodniowe między kolejnymi kuracjami (samodzielnie sprawdź efekty). Zielona herbata i liść laurowy działają jako diuretyki, podczas gdy cynamon wpływa na smak (i również ma właściwości odchudzające). Subtelny zapach herbaty łagodzi również apetyt.

Herbata ta pomaga unikać przejadania się, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar wody z organizmu. Smak może wydawać się nieco nietypowy, lecz po kilku łykach można się do niego przyzwyczaić. Życzymy dużo zdrowia!


error: Treść zabezpieczona !!